Eckhart Tolle

 Eckhart nie jest związany z żadną konkretną religią ani tradycją. Po publikacji jego pierwszej książki pt. Potęga Teraźniejszości stał się jednym z najbardziej wpływowych nauczycieli duchowych na świecie.

 

„Nic nigdy nie zdażyło się w przeszłości. Zdażyło się w Teraz. Nic nigdy nie zdaży się w przyszłości. Zdaży się w Teraz”.

 

 

Eckhart Tolle - urodzony w Niemczech (1948) jako Ulrich Leonard Tolle. Najbardziej znany jako autor książek Potęga Teraźniejszości oraz Nowa Ziemia, napisanych po angielsku. W 2011 został sklasyfikowany przez Watkins Books jako najbardziej wpływowa duchowa osoba na świecie.

Eckhart mówi, że był nieszczęśliwy i sfrustrowany swoim życiem, aż od wieku 29 lat, kiedy to przytrafiła mu się wewnętrzna transformacja. Po tym wydarzeniu spędził kilka lat przesiadując na ławkach w Londynie, bez pracy, w stanie głębokiej błogości. Następnie został duchowym nauczycielem. Później przybył do Ameryki Północnej, gdzie zaczął pisać swoją pierwszą książkę. Potęga Teraźniejszości opublikowana została w 1997, a w 2000 znalazła sie na liście Best Seller’ów New York Times. Eckhart osiedlił sie w Vancouver (Kanada), gdzie żyje do tej pory.Potęga Teraźniejszości

Historia Eckhart’a jest naprawdę niesamowita, gdyż można powiedzieć, że przypadkiem osiągnął to, czego szukają wszyscy duchowi poszukiwacze… Pod naporem ogromnego cierpienia i długotrwałej depresji, nagle zaszła w nim spontaniczna, wewnętrzna transformacja. Owej nocy, uwolnił się od iluzji umysłowych projekcji i przebudził się wobec tego, czym tak naprawdę jest. Gdy obudził się rano rozpoznawał świat, ale wiedział, że patrzy na niego po raz pierwszy…

„Pięć następnych miesięcy przeżyłem w niezmąconym, głębokim spokoju i błogości. Później intensywnośc tego stanu nieco osłabła – a może tylko tak mi się wydawało, ponieważ stał się on dla mnie czymś naturalnym”.

„Wiedziałem oczywiście, że przydażyło mi się coś głęboko znaczącego, ale w ogóle tego zdarzenia nie rozumiałem. Dopiero po kilku latach, kiedy juz naczytałem się równych tekstów o tematyce duchowej, pojąłem, że przytrafiło mi się coś czego wszyscy szukają”.

Bibliografia:

1997 – Potęga Teraźniejszości (The Power of Now) 

2001 – Praktykowanie Potęgi Teraźniejszości (Practicing the Power of Now)

2003 – Mowa Ciszy: Twoje codzienne wsparcie (Stillness Speaks)

2005 – Nowa Ziemia. Przebudzenie świadomości sensu życia (A New Earth: Awakening to Your Life’s Purpose)

2012 – Nie jesteś samotną wyspą (Oneness with All Life)

 


Kliknij na tytuł lub okładkę, aby przejść do zakupu książki.

W ofercie dostępne są pojedyncze książki, bądź zestawy.

 

 

 

Oficjalna strona Eckhart’a Tolle: www.eckharttolle.com